Hakkımızda

ttoldu.com – Hakkımızda

ttoldu.com, 21.yy’ın en büyük problemlerinden birisi olan dezenformasyon ile mücadele etmek misyonu ile yola çıkan, internet kullanıcılarının yıllarca maruz bırakıldığı yanıltıcı haber başlıkları, taraflı habercilik gibi haberciliğin esasına yakışmayan uygulamalara karşı durmak ve doğru haberi ”olduğu gibi”, ”kullanıcının dilinden” yine başka bir kullanıcıya aktarmak amacıyla oluşturulmuş alternatif bir haber platformudur. Haber içerikleri, Twitter.com, ekşisözlük gibi kollektif medya araçlarında gündem olan konuları ve başlıkları ”gündem olduğu” şeklinde yansıtarak erişilmek istenen habere doğrudan ve hızlıca ulaşılması için profesyonel editör kadromuz tarafından anlık olarak güncellenmektedir. Tweet içerikleri twitter’ın bir hizmeti olan publish.twitter.com üzerinden ve ilgili haber etiketleri altında atılan ”en son” ve ”popüler” tweetlerden seçilmekle beraber, tweet içeriği konusunda ttoldu.com 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. Bu noktada haberde kullanılan tweetler üzerinden herhangi bir sorumluluk kabul edilemez. 

Sıkça Sorulan Sorular S.S.S.

ttoldu.com nedir? Bİr haber sitesinden farkınız ne?

ttoldu.com kullanıcı bazlı bir haber sitesidir ve içerikleri taraflı ya da kendi halinde çalışan bir editöryal kadro tarafından değil, mevcut gündemi oluşturan kullanıcıların söylemleri tarafından oluşturulur. Topluluk kendi içerisinde onlarca farklı görüş ve düşünce barındırdığı için ttoldu.com‘un tüm içerikleri tarafsız ve olduğu gibidir.

Kimsiniz, neden bu yola çıktınız?

İnternetteki haber kirliliğini ortadan kaldırana kadar bir grup genç girişimciden fazlası değiliz, amacımıza ulaştıktan sonra pelerinsiz kahramanlar olarak da çağırabilirsiniz bizleri.

Tweetlerimi kullanacak mısınız?

Twitter kullanıcısı olan ve profil gizliliğini herkese açık şeklinde ayarlayan kullanıcılar, belirli bir gündem etiketi altında habere değer katacak içerikler paylaşıyorsa bu içerikler kullanılabilir. Aynı şekilde twitter.com’un hüküm ve koşulları da ”time” Rss’inin 3.şahıslarca kullanılabileceği yönünde olduğu için bu durumda bir kısıtlama talep etmediğiniz sürece içeriklerinizi kullanabiliriz. Tweet ya da paylaşımlarınızın haber içeriğimizde kullanılmasını istemiyorsanız ilgili hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlayan bir talep metnini iletisim@ttoldu.com adresine mail olarak iletebilirsiniz.

Editör olabilir miyim?

Olabilirsiniz! Vizyon ve ilkelerimize uygun editöryal düzenlemeleri yapabileceğinize inanıyorsanız biz de size inanıyoruz. Hemen basvuru@ttoldu.com adresine kendinizi tanıtan bir mail atarsanız ilgili departmanımız (o departman da biziz) size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.