Öğrenciler Hibrit İstiyor | #rtegüzdönemihibrit

Öğrenciler Hibrit İstiyor | #rtegüzdönemihibrit Üniversite öğrencileri güz dönemi uzaktan eğitim yerine hibrit eğitim modelinin uygulanmasını istiyor. On binlerce öğrenci Twitter'da #rtegüzdönemihibrit etiketi altında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesini duyurmaya çalıştı.

0 1

Öğrenciler Hibrit İstiyor | #rtegüzdönemihibrit
Üniversite öğrencileri güz dönemi uzaktan eğitim yerine hibrit eğitim modelinin uygulanmasını istiyor. On binlerce öğrenci Twitter’da #rtegüzdönemihibrit etiketi altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sesini duyurmaya çalıştı. Günlerdir üniversitelerin uzaktan eğitim kararında revizyona gidilmesi temennisiyle Twitter’da açılan etiketlere bir yenisi daha eklendi. Öğrenciler bu sefer doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından fark edilmek istiyor….

Hibrit eğitim modeli, uzaktan eğitim modeline bir alternatif olarak sunulmuş olan; içeriğinde hem uzaktan eğitimin hem de yüz yüze eğitimin esaslarını içeren bir nevi karışım olan modeldir. Üniversite öğrencilerinin hibrit eğitim modelinin uygulanmasını istemesindeki en büyük dayanakları da sözde pandemi önlemleri arasında uygulanan kuralların toplumun hiçbir kesiminde tam olarak kabul görmeyip; gerekli olmayan “keyfi” sektörlerde bile hergün yüzlerce insanın bir araya gelebiliyor olması. Gece kulüpleri, spor oyunları, barlar ve etkinlikler kaldığı yerden devam ederken ülkenin en önemli gelecek mimarı olan üniversitelerde yüz yüze eğitim uygulanmaması konusunda öğrencilerden sürekli sitem geliyor.

“ÖSYM’nin Bir Bildiği Vardır”

Atılan tweet içerikleri ve paylaşılan metinlerin en önemli kısmını ÖSYM’nin pandeminin en kritik noktalarında dahi YKS, KPSS gibi sınavları yapmaktan çekinmeyişi oluşturdu. Ünivesitelerde hibrit eğitim modelinin uygulanması gerektiğini düşünen öğrenciler “üniversitelerdeki yüz yüze eğitimin yaratacağı risk miktarının, bir günde bir sınava 2 milyonu aşkın öğrencinin girmesiyle yaratılmış olandan fazla olmayacağı yönünde” eleştirilerde bulundu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.