Akademisyen’den Çok Tartışılan Tweet | #MedipolÜniversitesiKapatılsın

Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) başkan yardımcısı, Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Selman Öğüt dün öğle saatlerinde atmış olduğu tweet üzerinden ciddi eleştirilerin hedefi oldu. Öğüt, daha önce de gündem olan açıklamaları ile tanınan medyatik bir isim. Peki çok tartışılan o tweet neydi? Selman Öğüt'e ne cevap verildi?

0 109

Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) başkan yardımcısı, Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Selman Öğüt dün öğle saatlerinde atmış olduğu tweet üzerinden ciddi eleştirilerin hedefi oldu. Öğüt, daha önce de gündem olan açıklamaları ile tanınan medyatik bir isim. Peki çok tartışılan o tweet neydi? Selman Öğüt’e ne cevap verildi?

Selman Öğüt 12 Eylül 2020 saat 12.19’da “Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur.. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür vücuda hükmedemez. Vücuda kalp ve beyin hükmeder. Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir. #KemalizmYıkılıyor” tweetini attı. Gelen yoğun eleştiriler ve şikayetler üzerine tweet kaldırıldı.

Ancak Selman Öğüt’ün bağlı bulunduğu Medipol Üniversitesi’nden konuya ilişkin bir açıklama yapılmaması üzerine Twitter kullanıcıları #MedipolÜniversitesiKapatılsın etiketini gündeme getirdi. 5816 sayılı kanun gereğince şahsa yaptırım uygulanması ve bağlı bulunduğu Medipol Üniversitesi’nin kendisinin görevine son vermesi gerektiğini düşünen Twitter kullanıcıları bu etiket altında binlerce tweet attı.

Görüş Ortakları Destek Çıktı

Selman Öğüt’ün atmış olduğu tweete ilişkin olarak başlatılan #MedipolÜniversitesiKapatılsın etiketi altında, Öğüt ile aynı görüşte olan kullanıcılar da yer aldı. Bahse konu olan tweet içeriğinin sadece bir fikir olduğu ve fikir özgürlüğü kapmasında yapılan eleştiriler ve Medipol Üniversitesi’ni hedef alan açıklamaların anlamsız olduğunu düşünen kullanıcılar Doç. Dr Selman Öğüt’e destek verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.