Fransa Gerginliği Sürüyor | #Fransa

Fransa Gerginliği Sürüyor | #Fransa #HaddiniBilMacron, Türkiye'nin Doğru Akdeniz politikalarını eleştiren ve söz konusu süreçte doğrudan Yunanistan'ın yanında olduğunu açıklayan Fransa ile gerginlik sürüyor.

0 8

CFransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmaları üzerinden Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamaları büyük tepki topluyor.

Fransa’nın liderliğinde toplanan MED7 zirvesi öncesi Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmaları üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı diktatörlük ile itham etmesi çok büyük tepki topladı. Yunan cumhurbaşkanının da aynı zirveden sonra “Türkiye’nin Avrupa’yı bölme oyununa düşmeyeceğiz” şeklindeki açıklamaları hem hükümet hem de muhafelet kanadında çok ciddi yankı uyandırdı. Ana muhalefet partisi sözcüsü Özkoç’un  “Macron, haddini bilmelidir. Akdeniz’de gerilimi tırmandıran üsluptan ve tavırdan vazgeçmelidir. Yunanistan ile aramızda yaşadığımız sorunu, iki ülke çözebilecek güce ve tarihsel bağa sahibiz.” açıklamaları hükümet kanadından ciddi şekilde takdir topladı. Söz konusu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun Cumhurbaşkanı olduğunda kendi içimizde ne yaşarsak yaşarız, ancak dış mihraklar haddini aştığında gereken cevabı veririz alt metni içeren tweetler, #Fransa etiketi altında gündem oldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.