20 Bin Öğretmen Kararname Bekliyor | #MebKararname

20 Bin Öğretmen Kararname Bekliyor | #MebKararname. Geçtiğimiz 1 Eylül'de ataması yapılan 20 bin öğretmen kararname bekliyor. Ataması yapılan öğretmenlerin kararnameleri henüz atandıkları şehirlere gönderilmedi. Bu sebepten öğretmenler resmi olarak göreve başlayamıyor.

0 7

20 Bin Öğretmen Kararname Bekliyor | #MebKararname. Geçtiğimiz 1 Eylül’de ataması yapılan 20 bin öğretmen kararname bekliyor. Ataması yapılan öğretmenlerin kararnameleri henüz atandıkları şehirlere gönderilmedi. Bu sebepten öğretmenler resmi olarak göreve başlayamıyor.

1 Eylül 2020 tarihinde ataması yapılan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı gerekli kararnameleri yayımlamadığı için resmi olarak göreve başlayamıyor. En son 18 Mart 2020 tarihinde yaşanan mağduriyetin yeniden yaşanmaması için kararname bekleyen öğretmenler Twitter’da #MebKararname etiketi altında buluştular.

İlgili etiketin altındaki gönderiler yaşanan mağduriyetin boyutuna dikkat çekti. Çeşitli şehirlerden onlarca kullanıcı, zaten kendi başına oldukça meşakkatli ve stresli olan atama sürecinin bir de kararname aşamasıyla mağduriyet yaşatılmaması konusunda bakanlığa sitem etti.

Özellikle pandemi sürecinin yarattığı belirsizlik ve öngörülemeyen şartlarda bir de Kararname belirsizliğinin yaşanması, ataması yapılan 20 bin öğretmeni adeta çileden çıkardı. 13 Eylül saat 02.24 itibariyle #MebKararname etiketi altında yaklaşık 135.000 tweet atıldı. Atılan tweet içeriklerini özellikle ataması yapılması nedeniyle işten ayrılan, atandığı şehirden ev tuttuğu halde resmi olarak göreve başlayamayan ve dünyayı sarsan Covid-19 pandemi sürecinde bir sağlık güvenceleri dahi olmadığı gerekçeleriyle isyan eden öğretmenler oluşturdu.

Milli Eğitim Bakanlığından henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmamış olmakla beraber gündemi bu kez çok ciddi şekilde ele geçiren mağdur öğretmenler, yakın zamanda kararnamelerin çıkmış olmasını bekliyor.

Twitter’da Ne Konuşuluyor?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.