Yeni Kısıtlamalar Yolda, Yasak Gelecek Mi? | #Sokağaçıkmayasağı

Yeni Kısıtlamalar Yolda, Yasak Gelecek Mi? | #Sokağaçıkmayasağı, Bilim Kurulu Yasak Gelsin Dedi Mi? Hükümetin Kararı Ne Olacak?

0 40

Yeni Kısıtlamalar Yolda, Yasak Gelecek Mi? | #Sokağaçıkmayasağı

Sokağaçıkmayasağı, Bilim Kurulu Yasak Gelsin Dedi Mi? Hükümetin Kararı Ne Olacak?

Koronavirüs önlemleri kapsamında  uygulamaya geçen ancak haziran ayının başlarında bir takım ekonomik beklentiler göz önünde bulundurularak uygulamadan kaldırılan kısıtlamalar, eylül ayında ciddi şekilde tırmanışa geçen vaka ve vefat sayıları nedeniyle yeniden gündem oldu. Bilim kurulunun kendi içerisindeki çelişkili açıklamaları, hükümet kanadının halktan beklenilen fedakarlık ile örtüşmeyen bazı uygulamaları nedeniyle halk da ne yapacağını şaşırmış durumda. ÖSYM’nin ALES ve KPSS’deki düşük önlemli sınav uygulamalaları, üniversitelerin güz dönemi için uzaktan eğitim kararı alması, halkın halen plajlar ya da gece kulüplerinde kalabalık topluluklar halinde bulunabiliyor olması müthiş çelişkiler düğümünün sadece belirli bir kısmı. 10 Eylül 2020 tarihinde Twitter’da yeniden gündeme girerek Türkiye trend topic listesinde birinci sırayı alan #sokağaçıkmayasağı etiketi altında yüzlerce farklı yorum ve istek bildirildi.

 

Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Bilim kurulu ve hükümet kanadından farklı görüşler ve uygulama fikirleri sunuluyor olsa da şu an yeni kısıtlama paketi içerisinde sokağa çıkma yasağına ilişkin bir madde yok. Ancak artan vaka sayıları ve havaların serinlemeye başlayacağı dönemin gelmesiyle beraber en azından 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilere ilişkin yeni düzenlemeler yapılabileceği beklentiler arasında.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.